دکتر نسرین شهبازیان
جراحی واژینوپلاستی چیست؟

در جهانی که اعتمادبه‌نفس حرف اول را می‌زند، جراحی واژینوپلاستی مسیری را برای جوان‌سازی و توانمندسازی ارائه می‌دهد که شبیه هیچ چیز دیگری نیست. این را تصور کنید؛ شما سفری را آغاز کرده‌اید، تا نه تنها سلامت جسمانی خود را به دست آورید، بلکه اعتمادبه‌نفس درونی خود را نیز افزایش دهید. با افزایش سن یا تجربه رویدادهای تغییردهنده زندگی مانند زایمان، عضلات ظریف واژن ممکن است توان خود را از دست بدهند و همین موضوع ممکن است منجر به طیفی از ناراحتی‌ها و ناامنی‌ها شود. مشکل اینجاست، مبارزه‌ای خاموش که افراد بی‌شماری آن را تحمل کردند ولی اگر شما هم درگیر این مشکل هستید نیازی به تحمل‌کردن آن نیست. با جراحی واژینوپلاستی این مشکل را یک بار برای همیشه حل کنید.

جراحی واژینوپلاستی چیست؟

جراحی واژینوپلاستی، یک عمل جراحی برای سفت‌کردن بافت واژن یا به عبارتی دیگر زیباسازی و جوان‌سازی واژن است. بسیاری از عوامل، مانند زایمان طبیعی یا بالارفتن سن منجربه شل‌ شدن عضلات ظریف این ناحیه می‌شوند. این عمل به دو طریق لیزر و جراحی واژینوپلاستی انجام می‌شود که انتخاب روش آن بسته به میزان افتادگی بافت واژن است. در این عمل، پزشک ماهیچه‌هایی که به‌خاطر جداشدن آن‌ها، بافت واژن سست شده را به هم نزدیک کرده و پوست اضافه را حذف می‌کند.

جراحی واژینوپلاستی چگونه انجام می‌ شود؟

در قسمت بالا، اندکی درمورد چگونگی انجام عمل توضیح دادیم، ولی ذهن‌های کنجکاو، سوالات بیشتری دارند. سوال اولی که برای بسیاری از متقاضیان این عمل مطرح می‌شود، استفاده از بیهوشی یا بی‌حسی موضعی است. این عمل با بی‌حسی موضعی قابل انجام است، ولی بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تحت بیهوشی موضعی عمل شوند.
جراحی واژینوپلاستی، کاربردهای متفاوتی دارد که می‌توان به بهبود اثرات بعد از زایمان و ترمیم مشکلات مادرزادی اشاره کرد. اگر این عمل به‌ منظور ترمیم بافت واژن، برای بهبود اثرات زایمان طبیعی انجام شود، پزشک با حذف پوست اضافه و استفاده از بخیه‌های قوی، بافت شل را سفت می‌کند. سپس پوست مخاطی را برای اطمینان بیشتر از سفت‌شدن کانال واژن، بخیه زده و درنتیجه اندازه واژن کاهش می‌یابد.
اما برای ترمیم نواقص مادرزادی، پزشک ممکن است، با کمک برداشتن بافت اضافه، شکل واژن را به‌صورت طبیعی درآورده و از بخیه برای ترمیم و سفت‌ کردن این بافت جدید استفاده کند.

عمل واژینوپلاستی چقدر طول می کشد؟

عمل واژینوپلاستی چقدر طول می کشد؟

یکی از سوالات مهمی که برای افراد متقاضی این عمل پیش می‌آید، مدت زمان عمل جراحی واژینوپلاستی است. این عمل، معمولا بین یک تا دو ساعت زمان می‌برد و همان‌طور که در بالا توضیح داده شد، تحت بیهوشی موضعی یا بی‌حسی انجام می‌شود. جراحی واژینوپلاستی نه فقط برای زیبایی، بلکه برای خانم‌هایی که به‌خاطر گشادی واژن، درگیر عفونت‌های متعدد هم می‌شوند، نیز مناسب است.

با عوارض جراحی واژینوپلاستی آشنا شوید

یک پزشک صادق، در کنار اشاره به مزایای هر عمل، به فرد متقاضی درباره عوارض احتمالی هم هشدار می‌دهد. جراحی واژینوپلاستی جز عمل‌های بی‌خطر محسوب می‌شود، ولی در مواردی نادر ممکن است، فرد به دلایلی از جمله انتخاب پزشکی که تجربه کافی ندارد، درگیر عوارضی مانند عفونت، درد، تورم، احساس سوزش یا حتی خونریزی شود. البته توجه داشته باشید برخی از این عوارض طبیعی هستند و به مرور از بین خواهند رفت.
ولی عوارضی مانند دیسپارونی یا مقاربت دردناک، آسیب به عصب یا تنگی بیش‌ از حد واژن از جمله مواردی هستند که رابطه مستقیمی با تبحر پزشک دارند و شما با انتخاب بهترین پزشکی که به اندازه کافی تجربه دارد، می‌توانید از این عوارض جلوگیری کنید.

عوارض جراحی واژینوپلاستی

جراحی واژینوپلاستی در اهواز را کجا انجام دهیم؟

اگر ساکن شهر اهواز هستید، می‌توانید به‌راحتی جراحی واژینوپلاستی را در شهر اهواز انجام دهید. در کلینیک خانم دکتر نسرین شهبازیان، بهترین امکانات برای یک عمل بدون عوارض دراختیار شما است. با این‌که این عمل پیچیده نیست، ولی به دلیل ظرافت و حساس بودن آن، تبحر جراح نقشی اساسی دارد. شما با انتخاب کلینیک خانم دکتر نسرین شهبازیان می‌توانید از نتیجه عمل اطمینان خاطر داشته باشید.

مزایای کلینیک خانم دکتر نسرین شهبازیان

وقتی صحبت از عمل جراحی می‌شود، مهم‌ترین موضوع که نقش کلیدی در موفقیت عمل جراحی دارد، انتخاب بهترین جراح است. عمل جراحی واژینوپلاستی، اگر توسط متخصص زنان با تجربه انجام نشود، ممکن است فرد دچار عوارضی مانند برجای ماندن اسکار یا تنگ شدگی بیش‌ از حد دهانه رحم شود، که فرد را درگیر مشکلات طولانی‌مدتی خواهد کرد.
کلینیک خانم دکتر نسرین شهبازیان با داشتن کادری مجرب و از همه مهم‌تر تبحر خود خانم دکتر نسرین شهبازیان، یکی از برترین کلینیک‌های زنان در جنوب ایران است. شما می‌توانید با عمل در این کلینیک از تبحر جراح، حرفه‌ای‌بودن کادر کلینیک و وسایل مجهز اطمینان کامل داشته باشید، تا یکی از بهترین تجربه‌های عمرتان رقم بخورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *