در حوزه روش‌های پزشکی، اصطلاح جراحی پرینورافی (پرینه رافی) ممکن است رایج نباشد، اما برای کسانی که با عواقب ناراحت‌کننده پس‌ از زایمان یا آسیب‌های دیگر دست و پنجه نرم می‌کنند، به‌عنوان یک چراغ امید ظاهر می‌شود. جراحی پرینورافی که اغلب در سایه روش‌های معروف‌تر پنهان می‌شود، یک راه‌حل نهایی برای مشکلی است که اغلب ناگفته و حل‌نشده باقی می‌ماند.

تصور کنید، شما معجزه زایمان را تجربه کرده‌اید اما در این راه ممکن است، زخم‌های ماندگاری، چه جسمی و چه عاطفی بر جای مانده باشد. شاید شما درگیر آسیبی شده‌اید که تعادل ظریف ناحیه لگن شما را مختل کرده است و در ناحیه‌ای ظریف از بافت واژن، به اسم پرینه دچار پارگی شده باشید. اینجاست که عمل جراحی پرینورافی وارد می‌شود، یک شگفتی ترمیمی که نه تنها بافت‌های پرینه را ترمیم می‌کند، بلکه زندگی دوباره‌ای نیز می‌بخشد.

هدف ما پرده‌برداری از رمز و راز پیرامون جراحی پرینورافی، بررسی پیچیدگی‌های این روش و اهمیت آن است.

جراحی پرینورافی چیست؟جراحی پرینورافی چیست؟

ما نمی‌توانیم از تغییراتی جلوگیری کنیم که در اثر بالارفتن سن در بدن اتفاق می‌افتد. یکی از این تغییرات، با بالارفتن سن، دگرگونی در ناحیه واژن است که بافتی ظریف و حساس دارد. آنچه باعث می‌شود، تا تغییرات در این بافت حساس، به دغدغه‌ای مهم تبدیل شود، تاثیر مستقیم آن بر کیفیت رابطه جنسی است. علاوه‌بر بالا رفتن سن، عواملی مانند زایمان‌های مکرر و روابط جنسی طولانی‌مدت از جمله مواردی هستند که باعث بروز مشکل در این ناحیه می‌شوند.

جراحی پرینورافی برای ناحیه‌ای به نام پرینه کاربرد دارد که به حد فاصل بین دهانه واژن و مقعد گفته می‌شود. این قسمت ممکن است بر اثر عواملی مانند زایمان، تغییر وزن ناگهانی یا عوامل دیگری مانند تومورهای لگنی دچار پارگی شود و راهی که برای درمان آن وجود دارد، جراحی پرینورافی است.

جراحی پرینورافی چگونه انجام می‌ شود؟

در جراحی پرینورافی که جز عمل‌های سرپایی محسوب می‌شود، پزشک برشی در پرینه ایجاد می‌کند و بافت بریده‌شده یا پاره‌شده را بخیه می‌زند. این جراحی را حتما باید نزد پزشک متخصص زنان در کلینیک‌ها یا بیمارستان‌های معتبر انجام داد. برای انجام این جراحی مانند سایر جراحی‌های مرتبط با این ناحیه، نیاز به بی‌حسی موضعی است. آنچه اهمیت دارد و در ادامه هم دقیق‌تر توضیح خواهیم داد، این است که نباید از این عمل انتظار تنگی کل واژن را داشته باشید. در جراحی پرینورافی پزشک با نزدیک‌‌کردن دیواره‌های پشتی واژن، سعی می‌کند تا دهانه واژن را تنگ کند.

بخیه‌ها معمولا در این جراحی به‌صورت جذبی هستند و جراح ممکن است برای جلوگیری از خونریزی، از پانسمان داخل واژن استفاده کند.

عمل جراحی پرینورافی چقدر طول می‌ کشد؟عمل جراحی پرینورافی چقدر طول می‌ کشد؟

این عمل جراحی که باید توسط متخصص زنان در کلینیک‌های مجهز انجام شود، کمتر از یک ساعت زمان می‌‎برد و با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. اگر استرس بالایی دارید، عمدتا پزشک از داروهایی برای آرامش بیشتر شما استفاده می‌کند تا در طول عمل آرامش کافی را داشته باشید.

با عوارض جراحی پرینورافی بیشتر آشنا شوید

نمی‌توان از مزایای یک جراحی صحبت کرد ولی اسمی از عوارض احتمالی آن به میان نیاورد. جراحی پرینورافی با اینکه یکی از مشکلات عمیق بانوان را برطرف می‌کند ولی از طرفی ممکن است بیمار دچار عوارضی شود که در ادامه به‌صورت مورد به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • عفونت
  • خونریزی
  • تورم
  • درد
  • لخته شدن خون
  • بی حسی در محل‌های برش
  • آسیب به اندام‌های کناری، به‌طور مثال روده

اما نکته‌ای که لازم است در اینجا متذکر شویم این است که مشکلاتی مانند تورم و درد به مرور برطرف خواهند شد و هرگونه عارضه‌ای که درازمدت برجای بماند نتیجه عدم مهارت کافی پزشک یا عدم رعایت درست مراقبت‌های بعد از جراحی پرینورافی است.

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی در چیست؟

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی در چیست؟

برای بسیاری ممکن است تفاوت بین پرینورافی و واژینوپلاستی گیج‌کننده به‌نظر برسد. نکته‌ای مهمی که شما در تشخیص تفاوت بین پرینورافی و واژینوپلاستی باید بدانید، این است که پرینورافی برای گشادی واژن در نواحی سطحی مناسب است و بانوانی که در نواحی عمقی بافت واژن دچار گشادی هستند، باید از واژینوپلاستی استفاده کنند. پس، پرینورافی با ترمیم ۲ تا ۳ سانتی‌متری دهانه واژن، به درمان گشادی‌های کم‌عمق و واژینوپلاستی با ترمیم عمیق‌تر، برای گشاد شدن نواحی عمقی این ناحیه مناسب است.

جراحی پرینورافی در اهواز با بهترین کیفیت

جراحی پرینورافی، یک عمل مهم است که در اهواز نیز با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و تجهیزات پزشکی مدرن انجام می‌شود. این جراحی به عنوان یک راهکار مؤثر برای حل مشکلات مرتبط با بازسازی منطقه حساس پرینه شناخته می‌شود. شما اگر ساکن شهرهای جنوبی هستید، برای انجام این عمل نیازی به مسافرت طولانی به تهران ندارید و می‌توانید با بهترین کیفیت، عمل خود را در شهر اهواز انجام دهید. یکی از کلینیک‌هایی که جراحی پرینورافی را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد، کلینیک خانم دکتر نسرین شهبازیان است.

مزایای کلینیک خانم دکتر نسرین شهبازیان

چرا باید کلینیک خانم دکتر نسرین شهبازیان را برای عمل جراحی پرینورافی انتخاب کنید؟ برای داشتن یک تجربه خوب از یک عمل کوتاه، ولی حساس به چه فاکتورهایی باید توجه کرد؟ شاید بسیاری از شما بین بیمارستان و کلینیک شک داشته باشید. در اینجا دلایلی را بازگو می‌کنیم که به شما در اتخاذ تصمیمی درست‌تر کمک کند. اول از همه، بیمارستان‌ها عمدتا به دلیل خدمات عمومی که ارائه می‌دهند، بیماران زیادی دارند و زمان معطلی شما نسبتا بالا است. دلیل دوم و مهم‌تر این است که، عمدتا کلینیک‌ها به‌صورت تخصصی در یک حوزه فعالیت می‌کنند و همین امر منجر به بالارفتن تجربه کادر کلینیک خواهد شد.

در کنار همه این موارد وجود پزشکی دلسوز، در صدر کادر درمانی ورق را به‌طور کامل به سمت کلینیک دکتر نسرین شهبازیان برمی‌گرداند. شما با عمل در کلینیک خانم دکتر نسرین شهبازیان، می‌توانید یک تجربه فراموش‌نشدنی از یکی از سخت‌ترین لحظات خود داشته باشید.

سوالات متداول راجع به پرینورافی

ماندگاری جراحی پرینورافی تا چه مدت است؟

به‌طور کلی نتیجه‌ای که از جراحی حاصل می‌شود، دائمی خواهد بود. با‌این‌حال حفظ این ماندگاری به فعالیت‌های شخص بستگی دارد.

چه زمانی باید برای جراحی پرینورافی اقدام کرد؟

به‌طور کلی عواملی مانند عدم ارگاسم، کاهش لذت جنسی، تکرر ادرار و درد در هنگام انجام رابطه جنسی، از جمله دلایلی هستند که شخص را وادار انجام جراحی پرینورافی خواهند کرد.